Paznokcie hybrydoweJAK NAŁOŻYĆ LAKIER HYBRYDOWY NA PAZNOKCIE KROK PO KROKU

Klasycznymi lakierami ciężko wykonać manicure podobny do hybrydowego. Nie zawsze masz czas na udanie się do kosmetyczki? Zainwestuj we własny zestaw startowy do hybrydy i nie martw się o odpryśnięty lakier! Wykonanie manicure hybrydowego wcale nie jest trudne. Skorzystaj z naszego poradnika, dowiesz się z niego jak wykonać manicure hybrydowy w domu.

JAK WYKONAĆ MANICURE HYBRYDOWY KROK PO KROKU

Upewnij się, że masz dobre światło w którym wyraźnie widzisz. Najlepiej sprawdzi się światło sztuczne. Nigdy nie wykonuj manicure hybrydowego w pełnym słońcu, ponieważ hybryda utwardza się pod wpływem światła UV. Na pierwszy raz zaoszczędź sobie jakieś 2 godziny, nie warto robić hybrydy w pośpiechu!

1. PRZYGOTUJ SWOJE PAZNOKCIE

Umyj ręce i dokładnie je osusz. Następnie używając ukośnej strony patyczka z drzewa pomarańczowego odsuń skórki. W ten sposób uzyskasz czystą powierzchnię dla hybrydy.

Jeśli skórki są bardzo trudne do odsunięcia, użyj żelu do odsuwania skórek.

Teraz nadszedł czas na stworzenie idealnego kształtu paznokci. Dopasuj krawędź paznokci do pożądanego kształtu. Najczęściej spotykane kształty to kwadrat, okrągłe/owalne i kwadratowe. Innym kształtem, który jest obecnie na topie to migdał jednak nadaje się tylko do długich paznokci. Krótkie ale szpice nie mają racji bytu!

Teraz użyj buffera/bloczka polerskiego o gradacji 240 do zmatowienia powierzchni paznokcia. Dzięki temu hybryda będzie miała lepszą przyczepność.

Cleanerem odtłuść paznokcie, po tym nałóż na paznokcie primer. Kwasowy nada się gdy masz problematyczną płytkę tzw. tłustą, od której hybryda odchodzi sama po czasie mniejszym niż 2 tygodnie. Primer bezkwasowy to primer standardowy, nada się do klasycznej płytki.

Zacznij od malowania ręki którą nie piszesz, na początku będzie Ci łatwiej. Maluj po 4 paznokcie, potem 4 paznokcie kolejnej ręki a na sam koniec kciuki.

2. NAKŁADANIE BAZY DO LAKIERU HYBRYDOWEGO

Nałóż na paznokcie cienką warstwę bazy do lakieru hybrydowego utwardź ją w lampie. W zależności od tego jaką lampę posiadasz czas utwardzania będzie dłuższy lub krótszy. W lampach UV (z dużymi białymi żarówkami) utwardzamy hybrydę 2 minuty, w lampie LED (ma małe diody ledowe) 30 sekund.

3. NAKŁADANIE KOLORU

Teraz na paznokcie nanieś cienką warstwę kolorowego lakieru hybrydowego, przykryj koniec paznokcia pędzelkiem wzdłuż końcówki, pomoże to zapobiec odpryskom. W ten sposób zabezpieczysz wolny brzeg paznokcia. Utwardź paznokcie w lampie Do pełnego krycia lakieru hybrydowego zazwyczaj są potrzebne 2 warstwy. Nigdy nie nakładaj grubej warstwy hybrydy ponieważ może się nie utwardzić i zmarszczyć w lampie.

4. NAŁÓŻ TOP COAT

Na koniec czas na nałożenie top coatu. Zabezpieczy całą stylizację i nada jej pięknego, długotrwałego blasku.

Ciesz się swoim nowym manicure

Teraz nadszedł czas na ujawnienie pięknych hybrydowych paznokci, które stworzyłaś w zaciszu własnego domu. Czystym wacikiem przetrzyj warstwę top coatu. Gotowe!


Copyright © 2019 Paznokcie i uroda